Menü
Haftanın Kitapları -15
Haftanın Kitapları -15

 

Sizi bu hafta inanılmaz iyi kitaplarla tanıştırıyorum. Kütüphane ödünç grubundan “Pikolo Serisi” Diğerleri de gayet iyiydi ama Pikolo’ nun gölgesinde kaldılar. Hani böyle içine alan, bizden kitaplardan. Aşırı beğendim. Tabi önemli olan benim değil çocukların sıralaması. Sıralama şu şekilde:

 

PIKOLO ILE FELSEFE ÖĞRENİYORUM????????????????????

Bakmayın öyle felsefe kelimesinin ağırlığına. 6 yaş ve üzeri. 9 kitaptan oluşuyor. Ben denemek amaçlı 4 adet ödünç almıştım. Başa çıkması zor durumlara harika açıklamaları var. Değiştirmeye gerek duymadan, gayet samimi duygularla yazılmış harika bir setti. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

KAPLUMBAĞA VE KAZLAR & KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ ????????????????

Klasik masalların güncel hali.  Çizimler soft ve başarılı. Metinler kararında. Beğendiler. Eski masallardan mahrum kalmak istemeyen ama güncel resimli birşeyler arayanlar için secilesi. Ama bir #jackvefasulyesirigi kadar değil tabi. Eski değerlendirmeler haftanın kitapları etiketine bakabilirsiniz.

 

BAY SİNİRLİ Okulda Curcuna????????????

Sayfa sayısının ve metinlerin çok uzun olması, 6 yaş civarını dahi sıkabiliyor. Bana kalırsa sadelesebilirmiş biraz daha, müsait. Didaktik amaçlı ama bu amacı göze sokarcasına gerçekleştirmiyor, bu açıdan başarılı. Çizimler karakalem tadında.

 

NEDEN İSTEDİĞİMİ YAPAMIYORUM?

Geçen hafta da serinin bir kaç kitabını almıştık. Aynı tadda olduğundan şüphem yok. Bunu ise hiç okuyamadan teslim ettik geri. Belki bir gün bir kez daha alırız.

 

Vazgeçilmez aktiviteniz okumak olsun. İyi okumalar, bol okumalı günler????

 

#miniklab #miniklabokuyor

 

 

Haftanın Kitapları-8
Haftanın Kitapları-10
Haftanın Kitapları-13
Yorumlar
  • Minik Lab Okuru

    MinikLab'a hoş geldiniz. Burada her çocuk; kendi ölçüsüyle, kendi tarifiyle, kendi kuramıyla deneyini yapar.

Yukarı Çık