Menü
EĞİTİCİ BARDAK-İNO
EĞİTİCİ BARDAK-İNO

Pentamino, tangramino oluyor da niye Eğitici BARDAKİNO olmasın. Yine bir #masrafcikarmayananne etiketi, yine ev yapımı bir uydurmasyon oyun. İhtiyacınız olan şey sadece kağıt bardak, yapıştırıcı ve renkli karton ve bir bilye. 

Bardakların kapalı olan alt kısımlarını makasla kesip, bilyenin geçeceği kadar kapı delikleri açalım. Uygun bir kutu kapağına şekildeki gibi yapıştıralım.Ben yapıştırıcı olarak daha sağlam olsun ve hemen yapışsın diye tutkal tercih ettim. İyice kuruduğuna emin olduktan sonra, renkli kartonlardan ikişer adet daire kesip, bardakların tabanına yapıştıralım, dilerseniz işin içine sayı olayını da katabilirsiniz.

Biz renkten renge doğru gitmeyi tercih ettik oynarken. Kural olarak, en yakın yoldan gitme şartı veya şu renge uğramadan gitme şartı gibi kurallar konulabilir. Zaman sınırlaması yapılabilir. Tamamen size kalmış. Güzel bir etkinlik.

Evde bir çok akıl oyunu var, zeka setleri var, “Colorful” hariç hiçbirine bu kadar ilgi göstermediler diyebilirim. Bak millet fersah fersah oyun tavsiyesi yapıyor, sponsor alıyor. Ben sana aklın direkt kendisini veriyorum canını sevdiğim:D

Hepsi bu. Hadi pamuk elleri görelim.

Videoyu seyretmek için

 

SÜNGER İLE SIVI AKTARMA
PARMAK BOYASI
TRANSFER BECERİLERİ - Montessori Etkinlikleri
Yorumlar
  • Minik Lab Okuru

    MinikLab'a hoş geldiniz. Burada her çocuk; kendi ölçüsüyle, kendi tarifiyle, kendi kuramıyla deneyini yapar.

Yukarı Çık