Menü
Anıl Kerem 5 YAŞINDA! İnşaat Temalı Parti Fikirleri
Anıl Kerem 5 YAŞINDA! İnşaat Temalı Parti Fikirleri

Çocukların gönlünü almayı seviyorum. Onların gözlerindeki gülümsemenin sebebi olmayı seviyorum.

İlk doğum günü için, bir kaç yerden fiyat aldıktan sonraki dudak uçukları neticesi, ben yaparım bunları diyerek yola çıktım. O gün bugündür, her sene elimden geldiğince bir şeyler tasarladım hep doğumgünlerinde.  Tasarladıkça bu işi daha çok sevdim.

Olaya sadece çocuk sevindirme gözü ile bakıyorum ben. ‘Şükür ki bu yaşa geldi sağ salim’ niyetiyle, çok abartmadan, maksadı sadece bir araya gelip güzel şeyler yapmak üzerine kurarak, her sene böyle ufak tefek şeyler yapıyorum işte:) İki çocukla epey vakit alsa da, geceden süslediğim salonu gördüklerindeki halleri bana yetiyor.

Bu sene, Kerem’in kendisi inşaat temalı bir tasarım istedi. Pinterest ta esinlenebilinecek bir çok fikir ve blog yazısı mevcut. Fikir vermesi açısından buraya>>> tık tık. Biraz da uygun fiyata ve kolay süsleme nasıl yapılır? Menü olarak yemesi ve yapması kolay / şık neler sofrada yer alabilir? Onlara da göz atalım.

Her ne kadar, her defasında ‘sadece banner’ yapma niyetiyle yola çıksam da, tasarımın içine girince, yaptığımdan keyif aldıkça gerisi geliyor. Uyarı levhaları, peçetelik, hoşgeldiniz kapı süsü, banner, cupcake süsü, teşekkürler yazısı, hatıra kartı, pipet süsü, meyve suyu kaplaması gibi bir çok çeşit çıktı ortaya yine.

Fikirlere baktıysanız, bu temaya ait birçok çeşit görmüşsünüzdür. Construction cake, Digger cake veya caution tape cake olarak aratırsanız daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ben işin kolayına kaçtım. Nasıl mı? Yapılışı için >>>Tık tık!

Masa süslemesi, Bursa kumaş pazarından aldığım parça siyah kumaş ve 2 metre siyah tülden oluşuyor. Basit ve ucuz. Plastik inşaat araçlarına yiyecek koyarak, masanın üstünü çocukların hayret dolu gözle bakacağı hale getirmeye başlayalım:) Bir paket gofret, kraker ve draje çikolatayla oldu bitti bile.

Paket sütlerin üzerini kaplayıp yan tarafına pipet yapıştırarak, paketlere benzin istasyonu görüntüsü vermeye çalıştım. Kerem artık okumayı da bildiğinden, fikre bayıldı.

Pipet süslerini, bu kez pipetlere değil kürdanlara yapıştırdım. Arta kalan pasta keki parçaları ve ganajı ( +pudra şeker +süt ) ile çikolata topları yapmıştım. Onlara iliştiriverdim.

5 senedir mütemadiyen her doğumgününde kullandığım cupcake standımla artık dalga geçildiği için, altın sarısı renkte kaplara koyduğum kurabiyelerde kullandım cupcake süslerimi.

Bu tarz şekilli kurabiyeler için senelerdir bir çok tarif denedim. Aynı boyutta kalması ve tadı dolayısıyla en çok beğendiğim tarif >>>bu. Kalıp kullanmadım, sadece kare kare bıçakla kestim. Üzerini ise yine kendi yaptığım glazürle süsledim. Daha sonra bu kurabiyeleri kurabiye poşetlerine koyup, teşekkürler yazısıyla birlikte paketledikten sonra misafirlere ikram ettik çıkarken.

Pasta üflendikten sonra bahçeye attı herkes kendini. Çocuklara özel de bir sehpa hazırladım. Keyiflerine diyecek yoktu. Sadece kendi doğum günlerinde bardağın dibine 1 parmak serbest bıraktığım kolayı dahi içmemişler. E yakıt lazım bünyeye, süt kaplaması işe yaradı.

Umarım sizlere de fikir vermesi açısında fayda sağlamıştır. Hepimizin yavrularına uzun hayırlı ömürler diliyorum.

 

 

KEÇE KAPI SÜSÜ-Minik yaratıklar
Çocuklara Göre Pratik Çözümler
İnşaat Temalı Doğumgünü Pastası
Yorumlar
  • Minik Lab Okuru

    MinikLab'a hoş geldiniz. Burada her çocuk; kendi ölçüsüyle, kendi tarifiyle, kendi kuramıyla deneyini yapar.

Yukarı Çık